• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 6 (279)
czerwiec 2018

   okl-2018-06.jpg
 
Degustacja wódek
Degustacja 2017 Drukuj Email
deg-2017.jpg

W tym roku już po raz 11. w Toruniu redakcja miesięcznika „Rynki Alkoholowe” organizuje degustację wódek czystych połączoną z degustacją wódek smakowych oraz smakowych wyrobów spirytusowych.

Począwszy od 2006 roku, zawsze w maju, podczas spotkania przedstawicieli branży alkoholowej w Toruniu niezależne pięcioosobowe jury poddaje ocenie „w ciemno” próbki wódek czystych, a od 2014 roku także wódek smakowych i smakowych wyrobów spirytusowych. Są to wyroby zarówno krajowe, jak i importowane, zgłaszane przez producentów i importerów. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń branżowych, dziennikarze, sommelierzy, jurorzy w międzynarodowych konkursach produktowych. Od samego początku związani są z nami Mariusz Kapczyński – dziennikarz oraz Ryszard Berent – prezydent Stowarzyszenia Polskich Barmanów. W kolejnych edycjach w pracach jury brali udział także m.in. Leszek Wiwała – prezes ZP Polski Przemysł Spirytusowy, Andrzej Strzelczyk, Tomasz Kolecki-Majewicz, Michał Jancik – sommelierzy, Wojciech Bosak, Łukasz Klesyk, Tadeusz Pióro – dziennikarze branżowi.

Tegoroczna jubileuszowa edycja degustacji odbędzie się 26 maja br. w Toruniu. Poprzednie konkursy pokazały, że wyroby krajowe śmiało mogą konkurować z wyrobami importowanymi, że cena niekoniecznie jest wykładnikiem jakości, a obok dużych, znanych powszechnie producentów mamy na rynku także niewielkie zakłady proponujące trunki wręcz rękodzielnicze. Noty degustatorów potwierdzają, jak ciekawy wybór wódek i wyrobów spirytusowych mamy na półkach naszych sklepów.

Dodatkowe informacje:
Lidia Potwardowska, tel.: 607 842 864
e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
deg-2016-2.jpg
 
     

 

© 2018 Rynki Alkoholowe