• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 5 (278)
maj 2018

   okl-2018-05.jpg
 
Rośnie produkcja wódki
Jak podał Główny Urząd Statystyczny, produkcja wódki zanotowała wzrost w październiku, jak również całych 10 miesiącach w porównaniu z rokiem ubiegłym. W październiku tego roku produkcja wódki była wyższa o 3,5% niż w październiku 2015 i wyniosła 9,53 mln litrów. W porównaniu z wrześniem tego roku, czyli w ujęciu miesięcznym, produkcja zaś spadła o 4,9%. Z kolei w ciągu 10 miesięcy tego roku w Polsce wyprodukowane zostało o 4,1% więcej (78,8 mln litrów) wódki niż w analogicznym okresie w roku 2015.
Rynki Alkoholowe, 12/2016
 
Szersza oferta wariantów czystej Wyborowej
W ubiegłym roku Wyborowa Pernod Ricard wprowadziła na rynek limitowaną edycję dwóch wariantów wódki czystej Wyborowa – Polska Pszenica i Polski Ziemniak. Biorąc pod uwagę sukces, jaki oba warianty odniosły, Wyborowa zdecydowała o wprowadzeniu ich od października tego roku do stałej sprzedaży. Dołączyły tym samym do będącej już wcześniej na półkach Wyborowej Polskie Żyto.
Rynki Alkoholowe, 12/2016
 
Nowy lider na rynku wódek smakowych
Według danych Nielsena, w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku liderem rynku wódek smakowych została marka nalewek Soplica z portfolio CEDC. Obecnie należy do niej blisko 25% tego rynku. Zdaniem producenta, na ten wynik wpłynęła ciągle poszerzana rodzina tej marki, do której w tym roku włączono warianty jagodowy i cytrynowy. Aktualnie w skład oferty nalewek Soplica złożona wchodzi 10 smaków. W październiku tego roku pojawił się także w sprzedaży wariant super premium tej marki, czyli Soplica Staropolska. Jest ona dostępna w czterech nowych wariantach: Dereniowa, Głogowa, Jeżynowa i Oryginalna, będąca unikalną kompozycją pięciu maceratów.
Rynki Alkoholowe, 12/2016
 
Kasztelan Niepasteryzowane Pszeniczne nagrodzone w międzynarodowym konkursie
Warzone w sierpeckim Browarze Kasztelan piwo Kasztelan Niepasteryzowane Pszeniczne zdobyło brązowy medal w kategorii South German-Style Kristallweizen w konkursie European Beer Star. W tegorocznej 13. edycji tego jednego z najważniejszych na świecie konkursów pinych zgłoszonych zostało ponad 2000 piw z 44 krajów. Oceniało je w 57 kategoriach międzynarodowe jury złożone ze 124 ekspertów. Na ocenę składały się takie cechy, jak pienistość, barwa, klarowność, zapach, goryczka, nasycenie, posmak i spełnianie kryteriów danego stylu piwnego.
Rynki Alkoholowe, 12/2016
 
Wina musujące i szampany w sklepach małoformatowych
Wina musujące i szampany to kategoria alkoholi, która wyróżnia się największą sezonowością sprzedaży – ponad 30% ich sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 przypada na grudzień. W ostatnim miesiącu roku udział tej kategorii w całym segmencie win (do których zaliczane są również wina stołowe, wina deserowe oraz wermuty) wzrasta do prawie 40% w wolumenie i 30% w wartości sprzedaży, podczas gdy w pozostałych miesiącach jest to odpowiednio około 16% i 13%.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 80 z 900
     

 

© 2018 Rynki Alkoholowe