• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 7 (268)
lipiec 2017

   rynki-07-2017.jpg
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sobieski rośnie w siłę
Firma Sobieski przejęła kolejną już spółkę dystrybucyjną – Redo, która należy do największych dystrybutorów alkoholi w północno-wschodniej części Polski. Jest to ósma akwizycja firmy w ostatnich miesiącach. Roczne obroty przejętej spółki wynoszą około 120 mln zł netto. Dzięki tej korzystnej transakcji dotychczasowe obroty sieci dystrybucyjnej Grupy Sobieski wynoszące około 900 mln zł rocznie wzrosną aż o 15%.
Czytaj całość…
 
Dobre wyniki CEDC

Największy producent i dystrybutor wódki w Polsce, CEDC, zwiększył swoje zyski w porównaniu z zeszłym rokiem nawet o 28%. W trzecim kwartale 2007 roku osiągnął przychody 299,3 mln dol. Przewiduje się, że na koniec bieżącego roku spółka może zarobić ­nawet 73 mln dolarów netto. Do polepszenia wyników firmy przyczynił się przede wszystkim wzrost sprzedaży. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się cały czas produkty CEDC – Żubrówka i Absolwent.

Rynki Alkoholowe, 12/2007

 
Trójniak w Brukseli

Udało się zarejestrować w Unii Europiejskiej najbardziej popularny polski miód pitny – trójniak. Ma on należeć do kategorii tradycyjnych specjalności staropolskich. Trójniak jest kolejnym, po bryndzy podhalańskiej, spożywczym produktem z Polski, który podlega ochronie prawem unijnym. Certyfikat „Gwarantowanej tradycyjnej specjalności” otrzymują w Unii Europejskiej tylko produkty o unikalnych walorach smakowych, wytwarzane według starych receptur.

Rynki Alkoholowe, 12/2007

 
Definicja wina

Unia Europejska opowiedziała się za utrzymaniem starej definicji wina. Za przyjęciem ustanowienia była zdecy­dowana większość eurodeputowanych. Definicja pozwala nazywać winem także napoje wytwarzane na bazie innych owoców niż winogrona. Komisja Rolnictwa poparła produkowanie wina powszechnie nazywanego owocowym, przychyliła się także do prośby o jego dosładzanie. Wśród pomysłodawców poprawki znaleźli się także polscy posłowie Parlamentu Europejskiego.

Rynki Alkoholowe, 12/2007

 
Polska wódka to powód do dumy
spis-3.jpg— Dlaczego powstało Stowarzyszenie Polska Wódka? Kto był ojcem tego pomysłu?
Jak każdy dobry pomysł, tak i ten ma kilku ojców. Wszystko zaczęło się jesienią 2006 roku, kiedy doszło do spotkania panów Billa Careya, Cesara Giron, mojej skromnej osoby oraz jeszcze kilku innych osób związanych z branżą alkoholową. CEDC nie była członkiem Krajowej Rady Przetwórstwa Spirytusu. Doszliśmy wtedy do wniosku, że istnieje pilna potrzeba stworzenia organizacji, która sprawniej, efektywniej rozpocznie działania promujące polską wódkę, a jednocześnie będzie skutecznie chroniła jej interesy.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 829 - 836 z 865
 
 
     

 

© 2017 Rynki Alkoholowe