• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 6 (279)
czerwiec 2018

   okl-2018-06.jpg
 
Najbardziej zadowoleni inwestorzy kupujący whisky

Według danych zebranych przez brytyjski bank Lloyds Private Banking, 88% osób inwestujących w whisky jest zadowolonych z tego, jak ich aktywa były zarządzane w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wśród inwestorów lokujących kapitał w dobra alternatywne to najlepszy wynik. Osoby, które zainwestowały w whisky, są bardziej zadowolone z wyników niż inwestujący w wino (66% satysfakcji klientów), pamiątki kolekcjonerskie (62%) czy zegarki (61%).
Rynki Alkoholowe, 1/2017

 
Grzańce pyszne mamy, ale ich nie znamy  znajomość marek miodów pitnych oraz win grzanych

Wyniki najnowszej tury badań przeprowadzonych przez CBM INDICATOR potwierdzają, że wśród konsumentów panuje wciąż bardzo niska świadomość marek miodów pitnych. Tylko nieliczni respondenci byli w stanie spontanicznie wskazać znane im marki. Najbardziej rozpoznawalny jest trójniak Kasztelański (4%) oraz trójniak Staropolski Tradycyjny (3%). W teście znajomości wspomaganej najczęściej wskazywany był ponownie trójniak Staropolski Tradycyjny (21%). Blisko co szósty respondent przyznał, iż zna również markę dwójniaka Kurpiowskiego (15%). W przypadku win grzanych znajomość marek wśród konsumentów jest również niewielka, ale wyłania się zdecydowany lider na rynku: Grzaniec Galicyjski (17% – znajomość spontaniczna, 21% – znajomość wspomagana).
Rynki Alkoholowe, 1/2017

 
Najwięksi w 2015 roku - ranking "Rzeczpospolitej"

Dziennik „Rzeczpospolita” do wydania z 24 listopada 2016 już po raz piętnasty dołączył „Listę 2000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów”. Jest to ranking największych przedsiębiorstw w kraju, które zgadzają się na udostępnienie swoich wyników. Wśród nich znalazły się oczywiście też te związane z branżą alkoholową. Czołówka się nie zmieniła, a wręcz umocniła większymi przychodami ze sprzedaży. Wśród przedsiębiorstw z branży alkoholowej podobnie jak przed rokiem liderem jest Kompania Piwowarska SA (110. miejsce w całym rankingu). Za nią, również jak rok temu, plasuje się Grupa Żywiec SA (111. miejsce w całym rankingu).
Rynki Alkoholowe, 1/2017

 
Rośnie produkcja wódki
Jak podał Główny Urząd Statystyczny, produkcja wódki zanotowała wzrost w październiku, jak również całych 10 miesiącach w porównaniu z rokiem ubiegłym. W październiku tego roku produkcja wódki była wyższa o 3,5% niż w październiku 2015 i wyniosła 9,53 mln litrów. W porównaniu z wrześniem tego roku, czyli w ujęciu miesięcznym, produkcja zaś spadła o 4,9%. Z kolei w ciągu 10 miesięcy tego roku w Polsce wyprodukowane zostało o 4,1% więcej (78,8 mln litrów) wódki niż w analogicznym okresie w roku 2015.
Rynki Alkoholowe, 12/2016
 
Szersza oferta wariantów czystej Wyborowej
W ubiegłym roku Wyborowa Pernod Ricard wprowadziła na rynek limitowaną edycję dwóch wariantów wódki czystej Wyborowa – Polska Pszenica i Polski Ziemniak. Biorąc pod uwagę sukces, jaki oba warianty odniosły, Wyborowa zdecydowała o wprowadzeniu ich od października tego roku do stałej sprzedaży. Dołączyły tym samym do będącej już wcześniej na półkach Wyborowej Polskie Żyto.
Rynki Alkoholowe, 12/2016
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 80 z 903
     

 

© 2018 Rynki Alkoholowe