• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 9 (270)
wrzesień 2017

   rynki-09-2017.jpg
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Smak zakazanego owocu - wódka spod lady
spis-3.jpgTo najbardziej tajemniczy trunek w Polsce, a równocześnie jeden z najbardziej legendarnych i obrosłych nimbem sławy. Choć powstaje w niewielkiej miejscowości w dolinie Dunajca, cieszy się popularnością w całym kraju i szeroko poza jego granicami. Oficjalnie niedostępny w sprzedaży hurtowej i detalicznej, bez problemu trafia jednak również na ministerialne stoły. Od ponad 60 lat Śliwowica Łącka, o której mowa, powstaje nielegalnie. Nie przeszkodziło jej to jednak kilkanaście lat temu trafić na listę niematerialnych, regionalnych dóbr kultury, a niespełna trzy lata temu i na ministerialną listę produktów tradycyjnych. 
Czytaj całość…
 
To będzie kolejny, dobry rok?
spis-4.jpgKiedy w pierwszym kwartale ubiegłego roku analizowałem na łamach „Rynków Alkoholowych” dane Głównego Urzędu Statystycznego o produkcji wyrobów alkoholowych w pierwszych dwóch miesiącach 2007 roku, napisałem, że branża alkoholowa w Polsce ma powody do zadowolenia i w przyszłość patrzy optymistycznie. Zastanawiałem się wtedy, czy nie za wcześnie na snucie takich prognoz. Rok 2007 dobiegł końca i pora na pierwsze podsumowania. Rok 2006 – oceniając tendencje i zjawiska na rynku napojów alkoholowych – był jedynie zwiastunem pozytywnych trendów, które z całą mocą ujawniły się dopiero w 2007 roku. Dlatego, można stwierdzić to z całą odpowiedzialnością – dla większości firm w naszej branży ostatnie dwanaście miesięcy było dobrym okresem. I wypada nam tylko sobie życzyć, aby 2008 rok umocnił owe pozytywne trendy.
Czytaj całość…
 
Birofile  na giełdy!
spis-1.jpgChoć pierwsi zbieracze wszystkiego, co wiąże się z produkcją i sprzedażą piwa pojawili się już wtedy, gdy złocisty napój zaczęto rozlewać do butelek, sygnować etykietami i kapslami, produkować specjalne, dedykowane poszczególnym markom kufle i pokale, a w lokalach gastronomicznych pojawiły się podstawki pod piwo, masowy ruch birofilski w Polsce ma około pół wieku. 
Czytaj całość…
 
Pozwolenie na dużą jednostkę handlową
spis-2.jpgObecnie prowadzimy jedną placówkę handlową o powierzchni 600 m2, zamierzamy również otworzyć nową – o powierzchni ok. 1000 m2. Czy w związku z nową ustawą o tworzeniu i działaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, ciążą na nas jakieś dodatkowe obowiązki?
Czytaj całość…
 
Sobieski rośnie w siłę
Firma Sobieski przejęła kolejną już spółkę dystrybucyjną – Redo, która należy do największych dystrybutorów alkoholi w północno-wschodniej części Polski. Jest to ósma akwizycja firmy w ostatnich miesiącach. Roczne obroty przejętej spółki wynoszą około 120 mln zł netto. Dzięki tej korzystnej transakcji dotychczasowe obroty sieci dystrybucyjnej Grupy Sobieski wynoszące około 900 mln zł rocznie wzrosną aż o 15%.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 833 - 840 z 873
 
 
     

 

© 2017 Rynki Alkoholowe