• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 1 (274)
styczeń 2018

   okl-2018-01.jpg
 
W grupie mamy większą szansę

spis-2.jpg—    Zewsząd płyną doniesienia, że z roku na rok zwiększa się spożycie piwa w Polsce, branża piwowarska odnotowała kolejny udany czas... Jednak chyba nie cała – w ciągu kilkunastu miesięcy zostało zamkniętych dziesięć browarów należących do grupy małych i średnich. Gdzie szukać przyczyn takiej sytuacji?

Czytaj całość…
 
Ostatni taki wzrost?
spis-3.jpgW ubiegłym roku polscy piwosze wraz z polską branżą piwowarską pobili kolejny rekord. Krajowy rynek wchłonął ponad 35 mln hl złocistego trunku – o ponad 2,5 mln hl więcej niż w roku 2006. Wzrost był jednak nieco niższy od optymistycznych prognoz branży. A duży optymizm wydawał się uzasadniony. W pierwszym półroczu ubiegłego roku sprzedaż branży wzrosła aż o 15%. Druga część roku była jednak znacznie gorsza.
Czytaj całość…
 
Advocaat, Ajerkoniak, Amaretto i Bols Blue
indicator.jpgZainteresowanie Polaków likierami i kremami należącymi do grupy innych alkoholi mocnych od kilku lat utrzymuje się na podobnym poziomie. Największą popularnością wśród konsumentów likierów i kremów cieszą się: Advocaat (Polmos Bielsko-Biała), Ajerkoniak (Polmos Lublin) i Amaretto.
Czytaj całość…
 
Paleta, czyli kwadratura koła
spis-4.jpgZwykła paleta, kilka desek i trochę gwoździ. Ten niepozorny przedmiot, niezbędny przy każdej dostawie, zaczyna urastać do rangi wielkiego problemu. Problemu, którego nikt nie widzi. A może nie chce widzieć?
Czytaj całość…
 
Trudno przecenić wpływ surowca i wody
spis-2.jpg—    Wytwórnia wódek z Zielonej Góry istnieje od ponad 60 lat i ma bogatą historię. Zakład został założony na bazie trzech przedwojennych wytwórni koniaków. W 1999 roku rozpoczął się proces jego prywatyzacji, w 2003 roku nastąpiło przejęcie ponad 80% akcji przez V&S Group ze Szwecji. Niedługo potem, w 2004 roku, została zmieniona nazwa na V&S Luksusowa Zielona Góra Spółka Akcyjna.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 833 - 840 z 887
     

 

© 2018 Rynki Alkoholowe