• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 9 (270)
wrzesień 2017

   rynki-09-2017.jpg
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Polska wódka to powód do dumy
spis-3.jpg— Dlaczego powstało Stowarzyszenie Polska Wódka? Kto był ojcem tego pomysłu?
Jak każdy dobry pomysł, tak i ten ma kilku ojców. Wszystko zaczęło się jesienią 2006 roku, kiedy doszło do spotkania panów Billa Careya, Cesara Giron, mojej skromnej osoby oraz jeszcze kilku innych osób związanych z branżą alkoholową. CEDC nie była członkiem Krajowej Rady Przetwórstwa Spirytusu. Doszliśmy wtedy do wniosku, że istnieje pilna potrzeba stworzenia organizacji, która sprawniej, efektywniej rozpocznie działania promujące polską wódkę, a jednocześnie będzie skutecznie chroniła jej interesy.
Czytaj całość…
 
Peregrynacje polskiego piwa
spis-2.jpgJeszcze ćwierć wieku temu piwo z Zachodu było w Polsce praktycznie niedostępne. Dziś nie tylko na półkach polskich sklepów roi się od produkcji zagranicznych browarów, ale i nasze piwa znajdują coraz więcej nabywców na Zachodzie. Wszystko za sprawą obecności Polaków w Unii Europejskiej, otwartych rynków pracy i najmłodszej emigracji zarobkowej. Obecnie o podniebienia najmłodszej emigracji walczą najważniejsi gracze na polskim rynku piwa – Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec i Carlsberg Polska. Swojej szansy na zwiększenie sprzedaży za granicą szukają również regionalni, czy nawet lokalni producenci. I w wielu wypadkach im się to udaje.
Czytaj całość…
 
Wina musujące czy szampany?
indicator.jpgWśród osób spożywających napoje alkoholowe, produkty z kategorii win musujących i szampanów należą do pitych najchętniej i zdecydowanie wyprzedzają pozostałe produkty winiarskie – różnica wynosi niemal 10 punktów procentowych. Warto przy tym zwrócić uwagę, że wysoka popularność dotyczy zdecydowanie częściej napojów musujących niebędących szampanami, niż oryginalnych szampanów. Badania przeprowadzane cyklicznie przez CBM INDICATOR potwierdzają, że wina musujące cieszą się nieustannie dużym i wciąż rosnącym popytem na polskim rynku.
Czytaj całość…
 
Nowy absurd
spis-1.jpgTrudno chyba o temat, który budzi więcej emocji. W tym roku wydawało się, że nic nas już nie zaskoczy. Etykiety z ostrzeżeniem o szkodliwości alkoholu niepodzielnie królowały na liście absurdów. A tu proszę: inicjatywa Krystyny Rendeckiej, doradcy łódzkiego wojewody, wprawia wszystkich w osłupienie. Zakaz sprzedaży alkoholu na stacji benzynowej. Ja ze swojej strony dorzucę jeszcze jeden – można, przy okazji, zakazać sprzedaży prezerwatyw. Zamiast tego stacje benzynowe wprowadzą... (tekst wycięto z powodu możliwości obrazy uczuć religijnych). 
Czytaj całość…
 
Czysta de Luxe  zwycięzca ogólnopolskiego konsumenckiego testu jakości
spis-1.jpgW przeprowadzonych przez Instytut Pentor ogólnopolskich konsumenckich testach jakości – Test Smakowy Wódek Czystych – nowy produkt Polmosu Lublin, producenta Żołądkowej Gorzkiej – Czysta de Luxe został wybrany jako najlepszy, deklasując rywali we wszystkich kategoriach przeprowadzonego badania. Test został przeprowadzony w warunkach pełnej anonimowości próbek. Respondenci, ankieterzy oraz organizatorzy badania nie wie­dzieli, jakie konkretne marki znajdują się w przygotowywanych próbkach alkoholu. 
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 841 - 848 z 873
 
 
     

 

© 2017 Rynki Alkoholowe