• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 11 (272)
listopad 2017

   rynki-11-2017.jpg
 
To będzie kolejny, dobry rok?
spis-4.jpgKiedy w pierwszym kwartale ubiegłego roku analizowałem na łamach „Rynków Alkoholowych” dane Głównego Urzędu Statystycznego o produkcji wyrobów alkoholowych w pierwszych dwóch miesiącach 2007 roku, napisałem, że branża alkoholowa w Polsce ma powody do zadowolenia i w przyszłość patrzy optymistycznie. Zastanawiałem się wtedy, czy nie za wcześnie na snucie takich prognoz. Rok 2007 dobiegł końca i pora na pierwsze podsumowania. Rok 2006 – oceniając tendencje i zjawiska na rynku napojów alkoholowych – był jedynie zwiastunem pozytywnych trendów, które z całą mocą ujawniły się dopiero w 2007 roku. Dlatego, można stwierdzić to z całą odpowiedzialnością – dla większości firm w naszej branży ostatnie dwanaście miesięcy było dobrym okresem. I wypada nam tylko sobie życzyć, aby 2008 rok umocnił owe pozytywne trendy.
Czytaj całość…
 
Birofile  na giełdy!
spis-1.jpgChoć pierwsi zbieracze wszystkiego, co wiąże się z produkcją i sprzedażą piwa pojawili się już wtedy, gdy złocisty napój zaczęto rozlewać do butelek, sygnować etykietami i kapslami, produkować specjalne, dedykowane poszczególnym markom kufle i pokale, a w lokalach gastronomicznych pojawiły się podstawki pod piwo, masowy ruch birofilski w Polsce ma około pół wieku. 
Czytaj całość…
 
Pozwolenie na dużą jednostkę handlową
spis-2.jpgObecnie prowadzimy jedną placówkę handlową o powierzchni 600 m2, zamierzamy również otworzyć nową – o powierzchni ok. 1000 m2. Czy w związku z nową ustawą o tworzeniu i działaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, ciążą na nas jakieś dodatkowe obowiązki?
Czytaj całość…
 
Sobieski rośnie w siłę
Firma Sobieski przejęła kolejną już spółkę dystrybucyjną – Redo, która należy do największych dystrybutorów alkoholi w północno-wschodniej części Polski. Jest to ósma akwizycja firmy w ostatnich miesiącach. Roczne obroty przejętej spółki wynoszą około 120 mln zł netto. Dzięki tej korzystnej transakcji dotychczasowe obroty sieci dystrybucyjnej Grupy Sobieski wynoszące około 900 mln zł rocznie wzrosną aż o 15%.
Czytaj całość…
 
Dobre wyniki CEDC

Największy producent i dystrybutor wódki w Polsce, CEDC, zwiększył swoje zyski w porównaniu z zeszłym rokiem nawet o 28%. W trzecim kwartale 2007 roku osiągnął przychody 299,3 mln dol. Przewiduje się, że na koniec bieżącego roku spółka może zarobić ­nawet 73 mln dolarów netto. Do polepszenia wyników firmy przyczynił się przede wszystkim wzrost sprzedaży. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się cały czas produkty CEDC – Żubrówka i Absolwent.

Rynki Alkoholowe, 12/2007

 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 841 - 848 z 880
     

 

© 2017 Rynki Alkoholowe