• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 4 (277)
kwiecień 2018

   okl-2018-04.jpg
 
Wspólna odpowiedzialność materialna pracowników
spis-4.jpgJestem właścicielem pawilonu handlowego. Sprzedażą towaru zajmuję się sam, ale zatrudniam także kilku pracowników. Od jakiegoś czasu zaobserwowałem, że towary giną. Jestem przekonany, że dzieje się to przy udziale właśnie zatrudnionych osób. Nikogo jednak nie schwytałem na gorącym uczynku. Zastanawiam się: co mam zrobić w tej sytuacji?, na co pozwalają mi obowiązujące przepisy prawne?, czy mogę wyegzekwować od pracowników stosowne oświadczenia odpowiedzialności materialnej?, co może być podstawą pociągnięcia do odpowiedzialności?
Czytaj całość…
 
Zwyczaje i zachowania klientów na rynku wódki
indicator.jpgCentrum Badań Marketingowych INDICATOR w grudniu 2007 roku przeprowadziło kolejną, XXV turę badania zwyczajów i zachowań klientów na rynku napojów alkoholowych. Badanie zostało zrealizowane na próbie liczącej 1000 klientów. Próba badawcza miała charakter kwotowy i jest reprezentatywna dla ogółu dorosłej ludności Polski mieszkającej w miastach. 
Czytaj całość…
 
Trochę wspomnień o przemyśle spirytusowym w XIX i XX w.
spis-5.jpgNie ulega wątpliwości, że sztukę destylacji znali Arabowie. Świadczy o tym arabskie pochodzenie słów alkohol (al-kuhl) i alembik (al-anbik) Pierwszy opis tego urządzenia pozostawił Dżabir, alchemik na dworze kalifa Haruna al-Raszyda, panującego w latach 786 - 809, tego samego, którego poselstwo przywiozło Karolowi Wielkiemu w darze pierwszy w Europie worek cukru. Dawni Arabowie kochali napoje alkoholowe i to tak bardzo, że Prorok musiał dla ich dobra wprowadzić zakaz religijny, ustanawiając jedyną w świecie prohibicję, która przetrwała wieki i nadal obowiązuje. 
Czytaj całość…
 
Sobieski przejmuje dystrybutora
spis-1.jpgGrupa Sobieski przejęła spółkę Multihurt, osiągającą roczne dochody na poziomie 50 milionów złotych. Ta dziewiąta akwizycja w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy jest kontynuacją obranej przez Grupę Sobieski strategii konsekwentnego rozwoju własnej sieci dystrybucyjnej. Transakcja ta przyczyni się do wzrostu obrotów sieci dystrybucyjnej Grupy Sobieski o 50 milionów złotych. Roczny obrót sieci dystrybucyjnej Grupy po akwi­zycji, szacowany jest na ponad miliard złotych.
Czytaj całość…
 
Targi EuroGastro - najlepszy trunek
Dwunasta edycja targów EuroGastro, największej i najważniejszej imprezy dla sektora HoReCa w Polsce, obfitować będzie między innymi w propozycje dla barmanów i sommelierów. Nie zabraknie nie tylko propozycji doskonale znanych branży, ale także niespodzianek i nowości.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 849 - 856 z 897
     

 

© 2018 Rynki Alkoholowe