• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 8 (269)
sierpień 2017

   rynki-08-2017.jpg
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Napoje alkoholowe w obrotach polskiego handlu zagranicznego w 2006
Obroty wyrobami alkoholowymi w 2006 roku
Rok 2006 był kolejnym rokiem wzrostu obrotów wyrobami alkoholowymi na przestrzeni ostatnich 5 lat, jednakże nie tak znaczącym jak rok 2004 (dynamika 137,5%). Obroty były o 23,7% wyższe niż w roku poprzednim i wyniosły 417,7 mln USD.
Czytaj całość…
 
Wyższe wpływy z akcyzy

Jak wynika z raportu ministerstwa finansów, tegoroczne wpływy z akcyzy do budżetu państwa, przewidziane na 8,4 mld zł, będą jednak wyższe. Już w pierwszych pięciu miesiącach 2007 roku wpływy z akcyzy od wyrobów spirytusowych wyniosły 2,1 mld zł i były o 12% wyższe niż przed rokiem.

Rynki Alkoholowe, 8/2007

 
Co dalej z wódką?
spis-1.jpg Decyzją Parlamentu Europejskiego przyjęto szeroką definicję wódki, która dopuszcza do jej produkcji wszystkie surowce pochodzenia rolniczego. W przypadku zastosowania surowców nietradycyjnych, to znaczy innych niż zboże, ziemniaki i melasa, na etykiecie musi znaleźć się informacja o tym, z jakiego surowca wódka została sporządzona, np. z winogron, bananów czy innych surowców. Jest to drobny ukłon w stosunku do państw, które są producentami wódki z tradycyjnych surowców, ponieważ to właśnie surowce stanowią istotę walorów organoleptycznych wódki.
Czytaj całość…
 
Rumy, giny i tequile - znajomość marki
spis-2.jpgW trakcie najnowszej XXIV tury badań CBM Indicator na temat zwyczajów i zachowań klientów na rynku napojów alkoholowych przeprowadzony został tradycyjnie już sondaż dotyczący dość specyficznej grupy alkoholi mocnych, w której mieszczą się gin, rum i tequila. Sprawdzana została zarówno spontaniczna, jak też wspomagana znajomość tych właśnie alkoholi. Respondenci zostali poproszeni o wymienienie najbardziej im znanego produktu spośród wszystkich marek rumów, ginów i tequili. 
Czytaj całość…
 
Perspektywy rozwoju polskich gorzelni rolniczych
spis-3.jpgRozpatrując aktualną sytuację i perspektywy polskich gorzelni rolniczych, należy według dr. Leszka Jarosza z KRGiPB pamiętać o tym, że produkcja gorzelni rolniczych w państwach UE to tylko około 10% wielkości produkcji etanolu. Przejściowa produkcja – destylat rolniczy na większą skalę – funkcjonuje oprócz Polski tylko w dwóch krajach, Austrii i Niemczech. W pozostałych krajach gorzelnie mają charakter lokalny i produkują regionalne napoje alkoholowe. W związku z tak znikomym udziałem destylatu rolniczego w rynku Unia Europejska nie stworzyła ogólnych zasad obrotu tego rodzaju spirytusem. Ponieważ brak jest szczególnych przepisów dotyczących gorzelni, muszą one podporządkować się tylko tym, które obowiązują wszystkie zakłady produkujące żywność (te, które produkują spirytus konsumpcyjny).
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 857 - 864 z 869
 
 
     

 

© 2017 Rynki Alkoholowe