• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 5 (278)
maj 2018

   okl-2018-05.jpg
 
Grupa Żywiec ma najlepszy wizerunek wśród polskich firm
spis-2.jpgGrupa Żywiec zwyciężyła w tegorocznym rankingu „Manager Magazin” – „Mistrzowie Wizerunku”. W najważniejszych w kraju badaniach wizerunkowych – Image Profile uczestniczyło 100 spośród największych i najbardziej znanych firm działających w Polsce. Konkurujące ze sobą firmy oceniali fachowcy – 514 prezesów, wiceprezesów i dyrektorów generalnych z dużych i średnich przedsiębiorstw, wylosowanych z ogólnopolskiej bazy REGON. 
Czytaj całość…
 
Wino
nielsen.pngPiwo, wódka i wino to trzy najsilniejsze kategorie alkoholowe w Polsce pod względem wartości sprzedaży. Warto jednak zwrócić uwagę na ogromny dystans dzielący wino od dwóch pozostałych kategorii – jego sprzedaż jest dziewięć razy mniejsza od sprzedaży piwa i sześć razy mniejsza od sprzedaży wódki.
Czytaj całość…
 
e.alkohol.pl
spis-3.jpgZ dnia na dzień rośnie sprzedaż w Internecie. Siedząc wygodnie w domu, kupujemy telewizory, pralki, średniowieczne bibeloty. Nawet mleko, masło i chleb. Czy można kupić przez Internet „pół litra”? Internetowe delikatesy to już nie nowość. Mieszkańcy dużych miast chętnie korzystają z ich usług. Kraków dotknięty paraliżem komunikacyjnym jest tego świetnym przykładem. Zamiast spędzać czas w ulicznych korkach, siadam do komputera. Już po dwóch godzinach zjawia się dostawca. Przyjmuje pieniądze, wręcza siatki z zakupami. Dzisiaj kupiłem świeże truskawki, krewetki, francuski pasztet i szampana. Spodziewam się gościa… 
Czytaj całość…
 
Biznes społecznie odpowiedzialny: moda czy konieczność?
spis-4.jpgOd kilku lat niemal we wszystkich gałęziach gospodarki coraz częściej mówi się o tzw. społecznej odpowiedzialności biznesu. Idea odpowiedzialnego biznesu, która zarówno w Europie Zachodniej, jak i Stanach Zjednoczonych już od wielu lat robi furorę, coraz częściej dostrzegana jest w Polsce. Dotyczy to również rodzimych przedsiębiorstw działających w branży alkoholowej, które mają wkład w jej rozwój.
Czytaj całość…
 
Co nowego na tegorocznej Polagrze?
spis-1.jpgW dniach 17 - 20 września 2007 r. po raz kolejny w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Polagra. Pierwszego dnia o godzinie 11.00 Wojciech Mojzesowicz, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, otworzył imprezę. Podkreślił przy tej okazji jej prestiż i znaczenie na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w środkowo-wschodniej Europie. Zgromadzonych gości powitał natomiast Prezes Targów Przemysław Trawa. Wśród przybyłych znaleźli się: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jarosław Żaczek, Podsekretarze Stanu ww. Ministerstwa – Rafał Romanowski i Jan Krzysztof Ardanowski, delegaci Republiki Rumunii i Słowacji, Ambasadorzy: Bośni i Hercegowiny, Grecji, Macedonii, a także Minister Rolnictwa Chin.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 873 - 880 z 900
     

 

© 2018 Rynki Alkoholowe