• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 2 (275)
luty 2018

   okl-2018-02.jpg
 
Rumy, giny i tequile - znajomość marki
spis-2.jpgW trakcie najnowszej XXIV tury badań CBM Indicator na temat zwyczajów i zachowań klientów na rynku napojów alkoholowych przeprowadzony został tradycyjnie już sondaż dotyczący dość specyficznej grupy alkoholi mocnych, w której mieszczą się gin, rum i tequila. Sprawdzana została zarówno spontaniczna, jak też wspomagana znajomość tych właśnie alkoholi. Respondenci zostali poproszeni o wymienienie najbardziej im znanego produktu spośród wszystkich marek rumów, ginów i tequili. 
Czytaj całość…
 
Perspektywy rozwoju polskich gorzelni rolniczych
spis-3.jpgRozpatrując aktualną sytuację i perspektywy polskich gorzelni rolniczych, należy według dr. Leszka Jarosza z KRGiPB pamiętać o tym, że produkcja gorzelni rolniczych w państwach UE to tylko około 10% wielkości produkcji etanolu. Przejściowa produkcja – destylat rolniczy na większą skalę – funkcjonuje oprócz Polski tylko w dwóch krajach, Austrii i Niemczech. W pozostałych krajach gorzelnie mają charakter lokalny i produkują regionalne napoje alkoholowe. W związku z tak znikomym udziałem destylatu rolniczego w rynku Unia Europejska nie stworzyła ogólnych zasad obrotu tego rodzaju spirytusem. Ponieważ brak jest szczególnych przepisów dotyczących gorzelni, muszą one podporządkować się tylko tym, które obowiązują wszystkie zakłady produkujące żywność (te, które produkują spirytus konsumpcyjny).
Czytaj całość…
 
Piąta edycja Targów IFE Poland
spis-1.jpgPrawie 6000 osób, 345 wystawców z 35 różnych krajów uczestniczyło w jednej z największych imprez branży spożywczej. Piąta edycja Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów oraz Usług Gastronomicznych i Hotelarskich IFE Poland 2007 odbyła się w dniach 16 - 18 maja 2007 r. w warszawskiej hali Expo XXI. W tym roku po raz pierwszy została również zorganizowana I edycja Międzynarodowych Targów branży HoReCa. Jak co roku przyznano nagrody i wyróżnienia za Najlepszy Produkt targów IFE Poland 2007.
Czytaj całość…
 
Chcemy rosnąć szybciej niż branża
spis-2.jpgUbiegły rok był wyjątkowy, nie tylko dla Kompanii Piwowarskiej, ale dla całej branży. Gorące lato, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej były sprawdzianem sił, dały możliwość wykazania się w sprzyjających, choć jednocześnie trudnych warunkach. Jak Pan słusznie zauważył sprzedaż KP rosła szybciej niż rynek. To stwierdzenie może posłużyć za podsumowanie naszych ubiegłorocznych osiągnięć na tle konkurencji. Zakładamy, że w tym roku cała branża wzrośnie o około 3 - 5 procent. My natomiast chcemy uzyskać nieco większy wzrost sprzedaży. 
Czytaj całość…
 
CEDC podpisuje kontrakt z PKN Orlen
spis-3.jpgCentral European Distribution Corporation, spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na giełdzie Nasdaq w Stanach Zjednoczonych, podpisała dwuletni kontrakt z PKN Orlen SA. W rezultacie, CEDC będzie obsługiwać wszystkie dostawy wyrobów spirytusowych oraz win do ponad 900 stacji PKN Orlen w Polsce. Kontrakt wszedł w życie 1 czerwca br.
 
««  start « poprz. 111 112 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 881 - 888 z 890
     

 

© 2018 Rynki Alkoholowe