• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 6 (279)
czerwiec 2018

   okl-2018-06.jpg
 
Polskie piwo rośnie
Wiele wskazuje na to, że ten rok będzie szczególnie dobry dla polskiego przemysłu piwowarskiego. Wstępne dane Związku Pracodawców Przemysłu Piwowar­skiego „Browary Polskie” wykazują, że w pierwszych ośmiu miesiącach roku sprzedaż piwa w Polsce wyniosła 25,4 mln hl, co oznacza, że wzrosła o 12%.
Czytaj całość…
 
Brandy i koniaki
nielsen.pngOprócz największej kategorii wódek do rynku alkoholi mocnych według Nielsen zaliczamy również takie alkohole wysokoprocentowe, jak: gin, whisky, brandy czy koniaki. Rynek ten jest bardzo silnie zdeterminowany przez kategorię wódki, która odpowiada na nim w ujęciu wartościowym za około 94% całkowitej sprzedaży w okresie kwiecień - maj 2007. Jednocześnie obserwujemy trend wzrostowy na rynku alkoholi mocnych w Polsce – wzrost sprzedaży o 16,2% w ujęciu ilościowym oraz o 18,4% w ujęciu wartościowym (kwiecień - maj 2007), który zawdzięczamy przede wszystkim mniejszym kategoriom, takim jak gin, koniak czy whisky.
Czytaj całość…
 
Znajomość trendów to klucz do sukcesu
spis-2.jpgBranża alkoholowa – tak w Polsce, jak we wszystkich krajach Unii Europejskiej – podlega pewnym mechanizmom, które są nieodłącznie związane z całością gospodarki. Znajomość owych trendów, z którymi już dzisiaj ma do czynienia wiele krajów unijnych, pomaga przygotować się do przemian, do których, prędzej czy później, dojdzie również w naszym kraju, i które staną się udziałem naszych konsumentów. Wszak rynek unijny z roku na rok staje się coraz bardziej jedną wielką całością, z czego w coraz większym stopniu zdają sobie sprawę producenci, importerzy i eksporterzy.
Czytaj całość…
 
Żołądkowa Gorzka w rodzinie Stocka
Niemiecki producent alkoholi i napojów Eckes AG sprzedał alkoholową część koncernu Eckes & Stock GmbH firmie Oaktree Capital Management LLC (Oaktree). Wysokość transakcji nie została ujawniona.
Czytaj całość…
 
Kategorie alkoholowe w Polsce
nielsen.pngŁączna wartość sprzedaży alkoholi w Polsce w ostatnim roku – uwzględniając jedynie sprzedaż w handlu detalicznym – wyniosła blisko 20 miliardów złotych. Oznacza to wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem o około 15%. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że trend wzrostowy jest obserwowany dla wszystkich monitorowanych przez firmę Niel­sen kategorii, z wyjątkiem drinków gotowych do spożycia (RTD).
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 111 112 113 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 881 - 888 z 903
     

 

© 2018 Rynki Alkoholowe