• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 4 (277)
kwiecień 2018

   okl-2018-04.jpg
 
Perspektywy rozwoju polskich gorzelni rolniczych
spis-3.jpgRozpatrując aktualną sytuację i perspektywy polskich gorzelni rolniczych, należy według dr. Leszka Jarosza z KRGiPB pamiętać o tym, że produkcja gorzelni rolniczych w państwach UE to tylko około 10% wielkości produkcji etanolu. Przejściowa produkcja – destylat rolniczy na większą skalę – funkcjonuje oprócz Polski tylko w dwóch krajach, Austrii i Niemczech. W pozostałych krajach gorzelnie mają charakter lokalny i produkują regionalne napoje alkoholowe. W związku z tak znikomym udziałem destylatu rolniczego w rynku Unia Europejska nie stworzyła ogólnych zasad obrotu tego rodzaju spirytusem. Ponieważ brak jest szczególnych przepisów dotyczących gorzelni, muszą one podporządkować się tylko tym, które obowiązują wszystkie zakłady produkujące żywność (te, które produkują spirytus konsumpcyjny).
Czytaj całość…
 
Piąta edycja Targów IFE Poland
spis-1.jpgPrawie 6000 osób, 345 wystawców z 35 różnych krajów uczestniczyło w jednej z największych imprez branży spożywczej. Piąta edycja Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów oraz Usług Gastronomicznych i Hotelarskich IFE Poland 2007 odbyła się w dniach 16 - 18 maja 2007 r. w warszawskiej hali Expo XXI. W tym roku po raz pierwszy została również zorganizowana I edycja Międzynarodowych Targów branży HoReCa. Jak co roku przyznano nagrody i wyróżnienia za Najlepszy Produkt targów IFE Poland 2007.
Czytaj całość…
 
Chcemy rosnąć szybciej niż branża
spis-2.jpgUbiegły rok był wyjątkowy, nie tylko dla Kompanii Piwowarskiej, ale dla całej branży. Gorące lato, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej były sprawdzianem sił, dały możliwość wykazania się w sprzyjających, choć jednocześnie trudnych warunkach. Jak Pan słusznie zauważył sprzedaż KP rosła szybciej niż rynek. To stwierdzenie może posłużyć za podsumowanie naszych ubiegłorocznych osiągnięć na tle konkurencji. Zakładamy, że w tym roku cała branża wzrośnie o około 3 - 5 procent. My natomiast chcemy uzyskać nieco większy wzrost sprzedaży. 
Czytaj całość…
 
CEDC podpisuje kontrakt z PKN Orlen
spis-3.jpgCentral European Distribution Corporation, spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na giełdzie Nasdaq w Stanach Zjednoczonych, podpisała dwuletni kontrakt z PKN Orlen SA. W rezultacie, CEDC będzie obsługiwać wszystkie dostawy wyrobów spirytusowych oraz win do ponad 900 stacji PKN Orlen w Polsce. Kontrakt wszedł w życie 1 czerwca br.
 
Rynek piwa w Polsce
spis-4.jpgPrzyglądając się dwumiesięcznym wynikom sprzedażowym piwa, które obejmują okresy grudzień 2005 - styczeń 2006 oraz grudzień 2006 - styczeń 2007, widzimy, iż kategoria rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Wielkość sprzedaży (wyrażona w litrach) w handlu detalicznym wzrosła w tych okresach o ponad 18%. Zmiana ta była sterowana sprzedażą piwa w puszkach, która wzrosła wolumenowo aż o prawie 30% w porównaniu z okresem sprzed roku.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 111 112 113 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 889 - 896 z 897
     

 

© 2018 Rynki Alkoholowe