• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 4 (277)
kwiecień 2018

   okl-2018-04.jpg
 
Trudno przecenić wpływ surowca i wody
spis-2.jpg—    Wytwórnia wódek z Zielonej Góry istnieje od ponad 60 lat i ma bogatą historię. Zakład został założony na bazie trzech przedwojennych wytwórni koniaków. W 1999 roku rozpoczął się proces jego prywatyzacji, w 2003 roku nastąpiło przejęcie ponad 80% akcji przez V&S Group ze Szwecji. Niedługo potem, w 2004 roku, została zmieniona nazwa na V&S Luksusowa Zielona Góra Spółka Akcyjna.
Czytaj całość…
 
Rywalki czystej?
spis-3.jpgSegment wódek kolorowych wydaje się być coraz bardziej interesujący ze względu na wzrost udziału w rynku wódek ogółem. Przyglądamy się zachowaniom konsumentów i producentów z dużym zainteresowaniem. Wydaje nam się, że wódki kolorowe stanowią interesujące uzupełnienie oferty alkoholi mocnych, a w szczególności wódek, niemniej doświadczenia płynące z rynków zachodnich, bardziej stabilnych i dojrzałych niż rynek polski, wskazują, iż segment wódek wkrótce osiągnie swój limit i będzie stanowił interesującą niszę rynkową.
Czytaj całość…
 
Wspólna odpowiedzialność materialna pracowników
spis-4.jpgJestem właścicielem pawilonu handlowego. Sprzedażą towaru zajmuję się sam, ale zatrudniam także kilku pracowników. Od jakiegoś czasu zaobserwowałem, że towary giną. Jestem przekonany, że dzieje się to przy udziale właśnie zatrudnionych osób. Nikogo jednak nie schwytałem na gorącym uczynku. Zastanawiam się: co mam zrobić w tej sytuacji?, na co pozwalają mi obowiązujące przepisy prawne?, czy mogę wyegzekwować od pracowników stosowne oświadczenia odpowiedzialności materialnej?, co może być podstawą pociągnięcia do odpowiedzialności?
Czytaj całość…
 
Zwyczaje i zachowania klientów na rynku wódki
indicator.jpgCentrum Badań Marketingowych INDICATOR w grudniu 2007 roku przeprowadziło kolejną, XXV turę badania zwyczajów i zachowań klientów na rynku napojów alkoholowych. Badanie zostało zrealizowane na próbie liczącej 1000 klientów. Próba badawcza miała charakter kwotowy i jest reprezentatywna dla ogółu dorosłej ludności Polski mieszkającej w miastach. 
Czytaj całość…
 
Trochę wspomnień o przemyśle spirytusowym w XIX i XX w.
spis-5.jpgNie ulega wątpliwości, że sztukę destylacji znali Arabowie. Świadczy o tym arabskie pochodzenie słów alkohol (al-kuhl) i alembik (al-anbik) Pierwszy opis tego urządzenia pozostawił Dżabir, alchemik na dworze kalifa Haruna al-Raszyda, panującego w latach 786 - 809, tego samego, którego poselstwo przywiozło Karolowi Wielkiemu w darze pierwszy w Europie worek cukru. Dawni Arabowie kochali napoje alkoholowe i to tak bardzo, że Prorok musiał dla ich dobra wprowadzić zakaz religijny, ustanawiając jedyną w świecie prohibicję, która przetrwała wieki i nadal obowiązuje. 
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 847 - 854 z 897
     

 

© 2018 Rynki Alkoholowe