• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 12 (273)
grudzień 2017

   rynki-12-2017.jpg
 
Pozwolenie na dużą jednostkę handlową
spis-2.jpgObecnie prowadzimy jedną placówkę handlową o powierzchni 600 m2, zamierzamy również otworzyć nową – o powierzchni ok. 1000 m2. Czy w związku z nową ustawą o tworzeniu i działaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, ciążą na nas jakieś dodatkowe obowiązki?
Czytaj całość…
 
Sobieski rośnie w siłę
Firma Sobieski przejęła kolejną już spółkę dystrybucyjną – Redo, która należy do największych dystrybutorów alkoholi w północno-wschodniej części Polski. Jest to ósma akwizycja firmy w ostatnich miesiącach. Roczne obroty przejętej spółki wynoszą około 120 mln zł netto. Dzięki tej korzystnej transakcji dotychczasowe obroty sieci dystrybucyjnej Grupy Sobieski wynoszące około 900 mln zł rocznie wzrosną aż o 15%.
Czytaj całość…
 
Dobre wyniki CEDC

Największy producent i dystrybutor wódki w Polsce, CEDC, zwiększył swoje zyski w porównaniu z zeszłym rokiem nawet o 28%. W trzecim kwartale 2007 roku osiągnął przychody 299,3 mln dol. Przewiduje się, że na koniec bieżącego roku spółka może zarobić ­nawet 73 mln dolarów netto. Do polepszenia wyników firmy przyczynił się przede wszystkim wzrost sprzedaży. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się cały czas produkty CEDC – Żubrówka i Absolwent.

Rynki Alkoholowe, 12/2007

 
Trójniak w Brukseli

Udało się zarejestrować w Unii Europiejskiej najbardziej popularny polski miód pitny – trójniak. Ma on należeć do kategorii tradycyjnych specjalności staropolskich. Trójniak jest kolejnym, po bryndzy podhalańskiej, spożywczym produktem z Polski, który podlega ochronie prawem unijnym. Certyfikat „Gwarantowanej tradycyjnej specjalności” otrzymują w Unii Europejskiej tylko produkty o unikalnych walorach smakowych, wytwarzane według starych receptur.

Rynki Alkoholowe, 12/2007

 
Definicja wina

Unia Europejska opowiedziała się za utrzymaniem starej definicji wina. Za przyjęciem ustanowienia była zdecy­dowana większość eurodeputowanych. Definicja pozwala nazywać winem także napoje wytwarzane na bazie innych owoców niż winogrona. Komisja Rolnictwa poparła produkowanie wina powszechnie nazywanego owocowym, przychyliła się także do prośby o jego dosładzanie. Wśród pomysłodawców poprawki znaleźli się także polscy posłowie Parlamentu Europejskiego.

Rynki Alkoholowe, 12/2007

 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 847 - 854 z 884
     

 

© 2018 Rynki Alkoholowe