• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 8 (269)
sierpień 2017

   rynki-08-2017.jpg
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Polskie piwo rośnie
Wiele wskazuje na to, że ten rok będzie szczególnie dobry dla polskiego przemysłu piwowarskiego. Wstępne dane Związku Pracodawców Przemysłu Piwowar­skiego „Browary Polskie” wykazują, że w pierwszych ośmiu miesiącach roku sprzedaż piwa w Polsce wyniosła 25,4 mln hl, co oznacza, że wzrosła o 12%.
Czytaj całość…
 
Brandy i koniaki
nielsen.pngOprócz największej kategorii wódek do rynku alkoholi mocnych według Nielsen zaliczamy również takie alkohole wysokoprocentowe, jak: gin, whisky, brandy czy koniaki. Rynek ten jest bardzo silnie zdeterminowany przez kategorię wódki, która odpowiada na nim w ujęciu wartościowym za około 94% całkowitej sprzedaży w okresie kwiecień - maj 2007. Jednocześnie obserwujemy trend wzrostowy na rynku alkoholi mocnych w Polsce – wzrost sprzedaży o 16,2% w ujęciu ilościowym oraz o 18,4% w ujęciu wartościowym (kwiecień - maj 2007), który zawdzięczamy przede wszystkim mniejszym kategoriom, takim jak gin, koniak czy whisky.
Czytaj całość…
 
Znajomość trendów to klucz do sukcesu
spis-2.jpgBranża alkoholowa – tak w Polsce, jak we wszystkich krajach Unii Europejskiej – podlega pewnym mechanizmom, które są nieodłącznie związane z całością gospodarki. Znajomość owych trendów, z którymi już dzisiaj ma do czynienia wiele krajów unijnych, pomaga przygotować się do przemian, do których, prędzej czy później, dojdzie również w naszym kraju, i które staną się udziałem naszych konsumentów. Wszak rynek unijny z roku na rok staje się coraz bardziej jedną wielką całością, z czego w coraz większym stopniu zdają sobie sprawę producenci, importerzy i eksporterzy.
Czytaj całość…
 
Żołądkowa Gorzka w rodzinie Stocka
Niemiecki producent alkoholi i napojów Eckes AG sprzedał alkoholową część koncernu Eckes & Stock GmbH firmie Oaktree Capital Management LLC (Oaktree). Wysokość transakcji nie została ujawniona.
Czytaj całość…
 
Kategorie alkoholowe w Polsce
nielsen.pngŁączna wartość sprzedaży alkoholi w Polsce w ostatnim roku – uwzględniając jedynie sprzedaż w handlu detalicznym – wyniosła blisko 20 miliardów złotych. Oznacza to wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem o około 15%. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że trend wzrostowy jest obserwowany dla wszystkich monitorowanych przez firmę Niel­sen kategorii, z wyjątkiem drinków gotowych do spożycia (RTD).
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 847 - 854 z 869
 
 
     

 

© 2017 Rynki Alkoholowe