• English
  • Polish
 home.png strona domowa
kontakt.png
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Nowy Numer

 

RYNKI ALKOHOLOWE
Nr 2 (275)
luty 2018

   okl-2018-02.jpg
 
Trójniak w Brukseli

Udało się zarejestrować w Unii Europiejskiej najbardziej popularny polski miód pitny – trójniak. Ma on należeć do kategorii tradycyjnych specjalności staropolskich. Trójniak jest kolejnym, po bryndzy podhalańskiej, spożywczym produktem z Polski, który podlega ochronie prawem unijnym. Certyfikat „Gwarantowanej tradycyjnej specjalności” otrzymują w Unii Europejskiej tylko produkty o unikalnych walorach smakowych, wytwarzane według starych receptur.

Rynki Alkoholowe, 12/2007

 
Definicja wina

Unia Europejska opowiedziała się za utrzymaniem starej definicji wina. Za przyjęciem ustanowienia była zdecy­dowana większość eurodeputowanych. Definicja pozwala nazywać winem także napoje wytwarzane na bazie innych owoców niż winogrona. Komisja Rolnictwa poparła produkowanie wina powszechnie nazywanego owocowym, przychyliła się także do prośby o jego dosładzanie. Wśród pomysłodawców poprawki znaleźli się także polscy posłowie Parlamentu Europejskiego.

Rynki Alkoholowe, 12/2007

 
Polska wódka to powód do dumy
spis-3.jpg— Dlaczego powstało Stowarzyszenie Polska Wódka? Kto był ojcem tego pomysłu?
Jak każdy dobry pomysł, tak i ten ma kilku ojców. Wszystko zaczęło się jesienią 2006 roku, kiedy doszło do spotkania panów Billa Careya, Cesara Giron, mojej skromnej osoby oraz jeszcze kilku innych osób związanych z branżą alkoholową. CEDC nie była członkiem Krajowej Rady Przetwórstwa Spirytusu. Doszliśmy wtedy do wniosku, że istnieje pilna potrzeba stworzenia organizacji, która sprawniej, efektywniej rozpocznie działania promujące polską wódkę, a jednocześnie będzie skutecznie chroniła jej interesy.
Czytaj całość…
 
Peregrynacje polskiego piwa
spis-2.jpgJeszcze ćwierć wieku temu piwo z Zachodu było w Polsce praktycznie niedostępne. Dziś nie tylko na półkach polskich sklepów roi się od produkcji zagranicznych browarów, ale i nasze piwa znajdują coraz więcej nabywców na Zachodzie. Wszystko za sprawą obecności Polaków w Unii Europejskiej, otwartych rynków pracy i najmłodszej emigracji zarobkowej. Obecnie o podniebienia najmłodszej emigracji walczą najważniejsi gracze na polskim rynku piwa – Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec i Carlsberg Polska. Swojej szansy na zwiększenie sprzedaży za granicą szukają również regionalni, czy nawet lokalni producenci. I w wielu wypadkach im się to udaje.
Czytaj całość…
 
Wina musujące czy szampany?
indicator.jpgWśród osób spożywających napoje alkoholowe, produkty z kategorii win musujących i szampanów należą do pitych najchętniej i zdecydowanie wyprzedzają pozostałe produkty winiarskie – różnica wynosi niemal 10 punktów procentowych. Warto przy tym zwrócić uwagę, że wysoka popularność dotyczy zdecydowanie częściej napojów musujących niebędących szampanami, niż oryginalnych szampanów. Badania przeprowadzane cyklicznie przez CBM INDICATOR potwierdzają, że wina musujące cieszą się nieustannie dużym i wciąż rosnącym popytem na polskim rynku.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 856 - 863 z 890
     

 

© 2018 Rynki Alkoholowe